زندگی

آخرین آمار کرونا در جهان؛ شمار مبتلایان به بیش از ۱۶۸ میلیون نفر رسید

آخرین آمار کرونا در جهان؛ شمار مبتلایان به بیش از ۱۶۸ میلیون نفر رسید

شمار مبتلایان ناشی از ویروس کرونا در جهان تاکنون به ۱۶۸ میلیون و ۱۷۵ نفر رسیده است.

آخرین آمار کرونا در جهان؛ شمار مبتلایان به بیش از ۱۶۸ میلیون نفر رسید

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، آمار مبتلایان به کووید۱۹ ناشی از ویروس کرونا (SARS-CoV-۲) در جهان تاکنون به ۱۶۸ میلیون و ۱۷۵ نفر رسیده و این ویروس مرگبار سه میلیون و ۴۸۷ هزار و ۵۷۲ نفر قربانی گرفته است.

بنابر تازه‌ترین آمار‌ها تاکنون ۱۴۹ میلیون و ۳۴۲ هزار و ۴۹۴ نفر از مبتلایان به کووید۱۹ بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید۱۹ که تاکنون در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

در شبانه روز گذشته ۴۴۳ هزار و ۴۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در دنیا شناسایی شد و ۸ هزار و ۸۹۵ نفر جان خود را از دست دادند و پنج کشور هند، برزیل، کلمبیا، آرژانتین و آمریکا رکورددار جانباختگان کرونایی بودند.

۱. آمریکا: ۳۳ میلیون و ۹۲۲ هزار و ۹۳۷ مبتلا۲. هند: ۲۶ میلیون و ۹۴۷ هزار و ۴۹۶ مبتلا۳. برزیل: ۱۶ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۱۳۶ مبتلا۴. فرانسه: پنج میلیون و ۶۰۵ هزار و ۸۹۵ مبتلا۵. ترکیه: پنج میلیون و ۱۹۴ هزار و ۱۰ مبتلا۶. روسیه: پنج میلیون و ۹ هزار و ۹۱۱ مبتلا۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۶۲ هزار و ۵۳۸ مبتلا۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۴۶۴ هزار و ۹۰۰ مبتلا۹. آلمان: سه میلیون و ۶۵۹ هزار و ۹۹۰ مبتلا۱۰. اسپانیا: سه میلیون و ۶۴۷ هزار و ۵۲۰ مبتلا

۱. آمریکا: ۶۰۴ هزار و ۴۱۶ فوتی۲. برزیل: ۴۵۰ هزار و ۲۶ فوتی۳. هند: ۳۰۷ هزار و ۲۴۹ فوتی۴. مکزیک: ۲۲۱ هزار و ۶۴۷ فوتی۵. انگلیس: ۱۲۷ هزار و ۷۲۴ فوتی۶. ایتالیا: ۱۲۵ هزار و ۳۳۵ فوتی۷. روسیه: ۱۱۸ هزار و ۸۰۱ فوتی۸. فرانسه: ۱۰۸ هزارو ۶۵۸ فوتی۹. آلمان: ۸۸ هزار و ۳۹ فوتی۱۰. کلمبیا: ۸۵ هزار و ۲۰۷ فوتی

براساس آمار فوق در حال حاضر در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده‌اند.

کشور‌های فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، عراق، فیلیپین، رومانی، بلژیک و سوئد نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

در حال حاضر در جدول جهانی ده کشور اول بر اساس میزان آمار کرونا نسبت به جمعیت آندورا، مونته نگرو، جمهوی چک، سن مارینو، جَبل‌الطّارِق، بحرین، اسلونی، لوکزامبورگ، سشیل و مالدیو قرار دارند.

همچنین مجارستان، بوسنی و هرزگوین، جمهوی چک، جَبل‌الطّارِق، سن مارینو، مقدونیه شمالی، بلغارستان، مونته نگرو، اسلواکی و بلژیک در جدول جهانی ده کشور اول بر اساس میزان قربانیان کرونا نسبت به جمعیت هستند.

انتهای پیام/

منبع

آخرین آمار کرونا در جهان؛ شمار مبتلایان به بیش از ۱۶۸ میلیون نفر رسید
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا