زندگی

بهترین سگ‌های آپارتمانی برای کسانی که خانه‌های کوچک اما قلب‌های بزرگی دارند

بهترین سگ‌های آپارتمانی برای کسانی که خانه‌های کوچک اما قلب‌های بزرگی دارند

زندگی کردن در یک فضای نقلی نمی‌تواند مانعی برای نگهداری از حیوانات مخصوصا سگ‌ها باشد. در این مقاله بهترین سگ های آپارتمانی را معرفی می کنیم.

بهترین سگ‌های آپارتمانی برای کسانی که خانه‌های کوچک اما قلب‌های بزرگی دارند

زندگی کردن در یک فضای نقلی نمی‌تواند مانعی برای نگهداری از حیوانات مخصوصا سگ‌ها باشد. البته برای داشتن سگ‌های بزرگی مثل سگ هاسکی یا شپرد، به فضای بزرگ و مناسبی نیاز خواهد بود؛ اما دوست‌داران سگ‌ها در هر کجا که باشند، انتخاب‌های زیادی از میان نژاد سگ‌های کوچک خواهند داشت؛ حتی سگ‌هایی که در فضای آپارتمان نیز خوشحال هستند. اگر شما هم دوست دارید بدانید بهترین سگ های آپارتمانی کدامند، با ما همراه باشید.

یکی از اولین دلایل انتخاب این سگ‌ها، اندازهٔ کوچک آنهاست. علاوه بر این، برخی از این سگ‌ها بسیار آرام هستند، ریزش موی کمی دارند و به مؤدب و ساکت بودن شناخته می‌شوند. این موضوع می‌تواند حتی موجب رضایت و آرامش‌ همسایه‌ها هم بشود. هنگام انتخاب بهترین سگ های آپارتمانی باید به‌دنبال نژادی باشید که با سبک زندگی و روحیه شما سازگار باشد.

در ادامه بهترین سگ های آپارتمانی را به شما معرفی می‌کنیم.

بیچون فرایزر یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

بیچون فرایز یکی از بهترین سگ های آپارتمانی است که هایپوآلرژنیک (Hypoallergenic؛ بدون ایجاد علائم حساسیت) و بسیار جذاب است. بیچون‌ها قدرت یادگیری سریعی دارند و تقریبا با همه دوست می‌شوند. وزن آنها حدود ۷ کیلوگرم است. آنها یک همدم بازیگوش هستند که به فضای زیادی هم نیاز نخواهند داشت.

بولداگ فرانسوی یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

این نژاد از سگ آپارتمانی به‌تازگی محبوبیت زیادی بین ساکنان آپارتمان‌ها پیدا کرده است، اما محبوبیت بالای بولداگ فرانسوی به قرن ۱۸ میلادی و شهر پاریس برمی‌گردد. قدم زدن سریع روزانه به حفظ سلامتی آنها کمک می‌کند. این نژاد از بولداگ‌ها به‌ندرت پارس می‌کنند و همین موضوع آنها را به یکی از بهترین سگ های آپارتمانی تبدیل کرده است.

گری‌هوند یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

شاید تصور سازگاری یکی از سریع‌ترین نژادهای سگ در یک آپارتمان کوچک، کمی دور از ذهن باشد، اما این قهرمان‌های دوی سرعت بیشتر اوقات دوست دارند لم بدهند و استراحت کنند. البته گری‌هوند پس از یک تمرین حسابی و دویدن در محیط آزاد، حسابی خسته و خواب‌آلود می‌شود و شما می‌توانید در آرامش سریال محبوب‌تان را تماشا کنید.

پاگ یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

این سگ‌ها کمی موذی اما بی‌نهایت دوست‌داشتنی هستند. پاگ‌ها به‌دلیل ذات خانگی‌شان به یکی از بهترین سگ های آپارتمانی تبدیل شده‌اند. اگر محل زندگی‌تان هوای گرمی دارد مراقب سگ‌های پاگ باشید. علاقهٔ پاگ‌ها به غذا و لم‌دادن، آنها را مستعد چاقی می‌کند. بهتر است بیش از حد به آنها غذای تشویقی ندهید.

پیش از خرید غذای گربه این نکات را حتما بدانید

کاوالیر یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

این سگ‌ها عاشق قدم‌زدن‌های طولانی و بعد لم‌دادن روی پاهای صاحب‌شان هستند. وزن کاوالیرها بین ۵ تا ۸ کیلوگرم است. حتی یک سوئیت یا آپارتمان‌ نقلی هم می‌تواند مکان ایدئالی برای این سگ‌های زیبا با موهای ابریشمی باشد.

بولداگ یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

برخلاف چهرهٔ عضلانی و پر چین‌وچروک بولداگ، این سگ‌ها به تنبل بودن و تمایل به استراحت شناخته می‌شوند. قدم‌زنی سریع می‌تواند ورزش مناسبی برای آنها باشد. رفتار دوستانه و وفاداری آنها بسیار دل‌پذیر خواهد بود. شهرهایی که آب‌وهوای گرم دارند، زیاد مناسب نگهداری این سگ‌های آپارتمانی نیستند.

هاوانیز یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

یک سگ پشمالوی ۴کیلوگرمی! درست مثل اجدادشان که در هاوانا (پایتخت کوبا) زندگی می‌کردند، سگ‌های هاوانیز یکی از بهترین سگ‌ های آپارتمانی هستند و حسابی روحیه شما را شاد می‌کنند. اگر به‌دنبال داشتن یک سگ اهل تفریح و بیرون رفتن با خاصیت سرگرم‌کنندگی ذاتی هستید، هاوانیز بهترین دوست شما خواهد بود. هاوانیز می‌تواند موهای بلندی داشته باشد. همچنین می‌توانید برای راحتی بیشتر، موهای آنها را کوتاه نگه دارید.

شیتزو یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

سگ‌های شیتزو در اصل برای زندگی درون قصرهای چینی پرورش یافتند، اما آنها برای زندگی در آپارتمان نیز مشکلی نخواهند داشت. این موجودات کوچک مهربان، بهترین دوست برای بچه‌ها خواهند بود و با دیگر سگ‌ها نیز روابط خوبی خواهند داشت. همین نکته شیتزو را به یکی از بهترین سگ های آپارتمانی تبدیل کرده است.

بوستون تریر یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

اگر به‌دنبال یک سگ با موهای کوتاه هستید، شانس با شما یار بوده است. نام این تریرها از شهر بومی‌شان «بوستون» گرفته شده و ملقب به «جنتلمن آمریکایی» هستند. این سگ‌ها جثه‌ٔ کوچکی دارند، ولی بسیار بازیگوش و سرزنده هستند.

یورکشایر تریر یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

اگر به فکر داشتن یک سگ یورکی (Yorkie) بودید، سگ یورکشایر تریر هم‌خانوادهٔ او و یکی از بهترین سگ های آپارتمانی است. قدمت این سگ‌ها به دهه ۸۰ میلادی و حدود ۳۰ سال پیش باز می‌گردد، اما خلق‌وخوی ملایم و رفتار آرام آنها شهرت جهانی پیدا کرده است. وزن آنها بین ۲ تا ۴ کیلوگرم است و به‌راحتی می‌توان آنها را با یک دست بلند کرد.

مالتیز یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

سگ مالتیز شباهت زیادی به نژاد هاوانیز دارد، اما این سگ تمام‌سفید تقریبا نصف هاوانیز وزن دارد و زادگاه آن به دریای مدیترانه بازمی‌گردد. سگ مالتیز یک همراه دوست‌داشتنی برای خانواده‌ها محسوب می‌شود و جذابیت و بازیگوشی خاص خودش را دارد. مالتیز با وجود موهای بلندش، ریزش موی زیادی ندارد.

اشپیتز آلمانی یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

مشخصهٔ اصلی این نژاد از سگ‌های اشپیتز، «صمیمیت» آنهاست. اشپیتز آلمانی شباهت زیادی به روباه دارد. اگر این سگ را برای همزیستی در آپارتمان انتخاب کردید، مراقب آنها باشید؛ آنها میل شدیدی به پارس کردن دربرابر غریبه‌ها دارند. خوشبختانه این سگ‌ تمایل زیادی به راضی کردن صاحبش دارد و آموزش‌پذیر است.

بدلینگتون تریر یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

بدلینگتون تریر موهای پشمی فرفری و ظاهر متفاوتی دارد. آنها به‌شدت مشتاق تبدیل شدن به عضوی از یک خانواده هستند. این سگ‌های چالاک علاقه زیادی به پیاده روی‌ و بازی‌های طولانی دارند؛ باوجوداین، شما یک سگ بسیار وفادار در کنارتان خواهید داشت که ریزش موی کمی هم دارد.

گری‌هوند ایتالیایی یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

یکی از بهترین سگ‌ های آپارتمانی، گری‌هوند ایتالیایی است که نسخه مینیاتوری از گری‌هوندهای مسابقه‌ای محسوب می‌شود. حتی وزن این نوع از سگ‌های گری‌هوند حدود یک‌ششم سگ‌های شکاری و به‌طور متوسط حدود ۵ کیلوگرم است. آنها به‌شدت عاشق نوازش، غلت‌زدن در تخت و بودن کنار صاحب‌شان هستند. با این حال، روحیهٔ دونده و پرانرژی در آنها حفظ شده است (نکته: این سگ‌ها را بدون قلاده در اماکن عمومی رها نکنید).

چاینیز کرستد یکی از بهترین سگ های آپارتمانی

و بالاخره آخرین پیشنهاد برای انتخاب یکی از بهترین سگ های آپارتمانی، چاینیز کِرِستد است. این سگ ظاهر خاص و متمایزی نسبت به دیگر سگ‌ها دارد. دو نوع چاینیز کرستد متفاوت وجود دارد: یکی تقریبا بی‌مو است که فقط در نواحی سر، پاها و دم مو دارد و با عنوان «hairless» شناخته می‌شود و دیگری موهای بلند و نرمی دارد که به «powder puff» مشهور است. اگر به‌دنبال انتخاب سگی بدون ایجاد علائم حساسیت‌زا هستید، گونهٔ اول چاینیز کرستد انتخاب مناسبی خواهد بود. مراقب باشید که این سگ به‌مدت طولانی در معرض نور مستقیم آفتاب و اشعه ماورای‌بنفش قرار نگیرد.

نظر شما دوستان عزیز چیست؟ اگر قرار بود یک سگ آپارتمانی داشته باشید، کدام‌یک از این سگ‌های دوست‌داشتنی را انتخاب می‌کردید؟

همکاری من به عنوان مترجم با سایت «چطور» در نتیجه‌ی علاقه‌ به زبان انگلیسی و اطلاعات عمومی شکل گرفته است.امیدوارم شما هم از خواندن این مطالب استفاده کافی رو ببرید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نام و ایمیل مرا در این مرورگر برای افزودن دیدگاه در آینده، ذخیره کن.

لطفا به سوال زیر پاسخ دهید

اگر این دیدگاه پاسخ داده شد، به من ایمیل بزنید.

سلامآیا کسی تجربه تربیت نژاد فیندو را داشته و از میزان تربیت پذیری و بیماریهای شایعشون خبر دارد؟

با تشکر

سلام مانی عزیزپیشنهاد می‌کنم درباره این نژاد خاص در اینترنت جستجو کنید. احتمالا به سایت‌ها و صفحه‌های مرتبط با نگهداری از حیوانات خانگی روبرو می‌شوید.در نهایت پیشنهاد می‌کنم از یک دامپزشک اطلاعات لازم رو بپرسید.?

مردم از انسان ها وفا و محبت ندیدند حالا میخوان برن از سگ ها بیینن

دوست عزیز این موضوع یک انتخاب شخصی است و هر موجودی جایگاه خودش رو روی زمین داره ?

نگهداری حیوان در اپارتمان مثل سگ یا گربه بسیار کار غلط و نادرستی است

دوست عزیز ممنون از اینکه نظرتون رو به اشتراک گذاشتید.به هر حال هرکس با توجه به شرایط و تجربه خودش و محیطی که در اون زندگی می‌کنه می‌تونه در مورد این کار تصمیم بگیره.شاد باشید ?

من دوست دارم سگ پیچون فرایز بخرم اما پدر و مادرم میگن که کیست داره آیا راهی برای درمان اون وجود داره یا اصلا کیست داره یا نه ما توی خونمون مرغ و خروس هم داریم آیا اونهارو نمیخوره؟ خونمون ویلایی و خیلی بزرگه و اینکه از کجا بخرمش که مرغوب باشه یا قیمت اصلی و مناسبش چند هزار تومان است؟ ممنون میشم جوابم بدید چون واقعا خیلی دوست دارم داشته باشم و اینکه توی شهر مسجد سلیمان زندگی میکنم و تابستونا هوا گرمه بیارمش تو خونه مشکلی نداره مو نمیریزه؟ و از چه جایی بخرم که تا برسه به شهر مسجد سلیمان توی راه نمیره.مرسی بابت این سایت خوبتون لطفا هرچه سزیع تر جواب من رو بدید.

دوست عزیزهیچ موجود زنده‌ای بی‌دلیل دچار کیست نمی‌شه مگر اینکه به بیماری خاصی مبتلا شده باشه.بهتره درباره بیماری‌ها، شرایط نگهداری و دیگر سوال‌‌های مربوطه، با یک متخصص دامپزشک صحبت کنید. این افراد اطلاعات بهتری در مورد مراکز نگهداری حیوانات دارند.خواندن این مطلب درباره هزینه‌های نگهداری از سگ‌ها رو هم به شما پیشنهاد می‌دهم.

اره دقیقن پس حالا از خونتون […] بیرون چون تو ارزشت از اونا کمتره

پربازدیدترین مطالب ترین های جهان

فیلم هایی که باید دید؛ ۲۵ فیلم برتر قرن ۲۱ تاكنون كه حتما باید ببینید

بهترین فیلم های عاشقانه جهان؛ ۳۱ فیلم رمانتیک که عشق را به شما هدیه…

بهترین فیلم های 2018‌ که شما را پای تلویزیون میخکوب می‌کنند

بهترین فیلم های جهان؛ ۲۵ فیلم معروف دنیا که حداقل یک بار باید ببینید

بهترین فیلم های ترسناک جهان که دلهره و ترس را به جان‌تان می‌اندازند

آخرین مطالب

عوارض انواع واکسن کرونا؛ دکتر پی‌سپار، متخصص بیماری‌های داخلی پاسخ می‌دهد

بهترین مستند های جهان در سال ۲۰۲۰؛‌ معرفی ۱۰ مستند دیدنی

دی سیکلومین؛ نکات مهم قبل از مصرف، نحوه مصرف و عوارض آن

چه زمانی باید به روانشناس مراجعه کنیم؟

زیباترین کاخ های جهان؛ معرفی ۱۲ کاخ دیدنی و مجلل از گوشه و کنار دنیا

ترین های جهان

رایج‌ترین فوبیاهای دنیا؛ مردم جهان از چه چیزهایی بیشتر می‌ترسند؟

ایمن ترین خودروها در دنیا را بشناسید

بهترین کشور برای تحصیل کدام است؟

گران ترین کشورهای جهان برای زندگی

شادترین کشورهای جهان در سال ۲۰۱۸

بهترین کتاب هایی که تبدیل به فیلم شدند

منبع

بهترین سگ‌های آپارتمانی برای کسانی که خانه‌های کوچک اما قلب‌های بزرگی دارند
www.chetor.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا