زندگی

بیمه سلامت، بدهی در برنامه پزشک خانواده روستایی ندارد

بیمه سلامت، بدهی در برنامه پزشک خانواده روستایی ندارد

میرزایی گفت: سازمان بیمه سلامت کوچکترین بدهی در برنامه پزشک خانواده روستایی ندارد و پرداخت تیم پزشک خانواده به روز است.

بیمه سلامت، بدهی در برنامه پزشک خانواده روستایی ندارد

به گزارش حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدرضا میرزایی، مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت در خصوص آخرین وضعیت اجرای طرح پزشک خانواده شهری و روستایی اظهار کرد: اتفاقات کم نظیری از زمان مدیریت عامل جدید سازمان بیمه سلامت درخصوص برنامه پزشک خانواده رخ داد که اولین آن تنظیم تفاهنامه‌های سال ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ در سال گذشته بود و تفاهم نامه سال جاری برای اولین بار در ۱۵ سال گذشته درفروردین به استان‌ها ابلاغ شد.

مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت افزود: امسال ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سهم سازمان و ۲ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان سهم وزارت بهداشت و در مجموع ۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان برای برنامه پزشکی خانواده روستایی در سطح یک اعتبار پیش بینی شده است.

او ادامه داد: با توجه به دستور مدیرعامل پرداخت‌ها در این خصوص به روز شده و هر ماه ۸۰ درصد علی الحساب آن ماه پرداخت می‌شود.

 مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: سال گذشته از مجموع یک هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان سهم سازمان بیمه سلامت حدود یک هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده است، یعنی مطالبات ۱۲ ماه سال گذشته در پایان اردیبهشت تسویه حساب کامل شده است، همچنین وزارت بهداشت از سهم یک هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان خود در سال گذشته، توانست ۹۷۵ میلیارد تومان را از یک درصد ارزش افزوده پرداخت کند و برای سال ۱۴۰۰ به همین شکل علی الحساب فروردین و اردیبهشت نیز پرداخت شده است.

میرزایی تصریح کرد: درحال حاضر سازمان کوچکترین بدهی در برنامه پزشک خانواده روستایی ندارد و پرداخت تیم پزشک خانواده به روز است، برای فروردین و اردیبهشت حدود ۲۹۲ میلیارد تومان برای علی الحساب ۸۰ درصد این دو ماه پرداخت شده است، بنابراین اگر دانشگاه‌های علوم پزشکی با دریافت اعتبارات سازمان نتوانند مطالبات پزشکان برای سال ۹۹ پرداخت کنند، باید پاسخگو بوده و مسئولیت آن بر عهده دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشتی است.

او تاکید کرد: البته درحوزه پزشکان خانواده شهری نیز مطالبات سال ۹۹ به طور کامل تسویه شده و ۸۰ درصد علی الحساب فروردین و اردیبهشت نیز پرداخت شده است، بنابراین مهم‌ترین اولویت درسطح یک و پزشک خانواده روستایی نسخه نویسی الکترونیکی و ارجاع الکترونیک است که از اول خرداد اجرای آن در کل کشور آغاز شده است.

مدیرکل دفتر خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت یادآوری کرد: اولویت بعدی، بحث پایش الکترونیک است تا بتوان با خرید ۳۳۱ عدد تبلت با برنامه نرم افزاری پایش الکترونیکی انجام داد. مسئله بعدی پیش بینی ساختار متناظر خدمات سطح یک در تک تک استان‌هاست که با پیگیری‌های لازم و دستور مدیرعامل مقرر شد، تشکیلات حداقلی برای خدمات سطح یک در استان‌ها پیش بینی شود.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

منبع

بیمه سلامت، بدهی در برنامه پزشک خانواده روستایی ندارد
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا