زندگی

بیک‌لیک‌لی: شکست مقابل تایلند به دلیل کم‌تجربگی ما بود/ ژاپن ذهنیت‌مان را عوض کرد

بیک‌لیک‌لی: شکست مقابل تایلند به دلیل کم‌تجربگی ما بود/ ژاپن ذهنیت‌مان را عوض کرد

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان گفت: فکر می‌کردیم در رقابت با تیم‌های آسیایی بازی بهتری داشته باشیم اما ژاپن با پیروزی برابر استرالیا ذهنیت ما را عوض کرد.

بیک‌لیک‌لی: شکست مقابل تایلند به دلیل کم‌تجربگی ما بود/ ژاپن ذهنیت‌مان را عوض کرد

نیکا بیک‌لیک‌لی در گفت‌وگو با خبرنگار وررشی خبرگزاری تسنیم در مورد  شکست تیم بسکتبال سه نفره بانوان ایران برابر تیم‌های ژاپن و تایلند در مسابقات انتخابی المپیک اظهار داشت: دو بازی اول ما با رقبای آسیایی بود و فکر می‌کردیم بازی‌های بهتری خواهیم داشت، اما ژاپن با توجه به شگفتی در بازی اول این دوره از رقابت‌ها و پیروزی برابر استرالیا ذهنیت ما را عوض کرد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان افزود: در یکی دو سال اخیر کارهای بسیار خوبی روی این تیم انجام شده است، چرا که ژاپن در مصاف با استرالیا همیشه شکست می‌خورد، اما در بازی برابر این تیم نشان داد، تیم بسیار قابلی است.

بیک‌لیک‌لی اظهار داشت: ما در بازی اول برابر تیم ژاپن قرار گرفتیم. از طرفی از سال 2019 در مسابقه بین المللی شرکت نکردیم که فکر می‌کنم این امر در عملکرد بازیکنان اثر گذاشت و بازی خوبی نشان ندادیم. البته دفاع قوی ژاپن اصلا اجازه نمی‌داد که برنامه‌هایمان را پیاده کنیم.

وی درخصوص رقابت با تیم تایلند به پیشرفت تیم ملی کشورمان اشاره کرد و ادامه داد: آخرین باری که با تایلند بازی کردیم در مسابقات کاپ آسیا سال 2019 بود که 21 بر 14 نتیجه را واگذار کردیم که در مقایسه با آن زمان پیشرفت تیمی ما خوب بود و بازی بهتری را نشان دادیم.

بیک‌لیک‌لی کم تجربگی را دلیل شکست شاگردانش برابر تایلند دانست و گفت: تایلند از لحاظ رنکینگ بسیار پیشرفت کرده بود و نشان داد این تیم هم بسیار کار کرده است. به نظرم برابر تیم تایلند بسکتبال زیباتری بازی کردیم، اما متاسفانه نتیجه را در لحظه آخر واگذار کردیم که شاید به کم تجربگی تیم ما مربوط باشد.

وی درباره دو حریف دیگر کشورمان در مسابقات انتخابی المپیک تصریح کرد: تیم امروز پنج شنبه استراحت می‌کند و روز جمعه دو مسابقه سنگین برابر تیم های استرالیا و اوکراین انجام خواهد داد. اوکراین به دلیل نزدیک بودن به کشور روسیه و بسکتبالی که این کشور دارد و رقبایی که در آن منطقه دارند بسکتبال خوبی داشته و صاحب نام است.

سرمربی تیم ملی بسکتبال سه نفره بانوان کشورمان استرالیا و اوکراین را تیم‌های مدعی دانست که از نظر سطح بازی به هم نزدیک هستند و خاطرنشان کرد: تیم استرالیا سال‌ها در کاپ‌های آسیایی و جام جهانی بازی کرده و جزو مدعیان است. در این مسابقات هم  بازی دو تیم استرالیا و اوکراین نزدیک بود به طوری که استرالیا در دو سه دقیقه پایانی توانست اوکراین را شکست دهد و این امر نشان می‌دهد تیم اوکراین هم بسیار قدرتمند است.

او در پایان گفت: با این شرایط دو تیم را در یک سطح می‌بینم. شاید استرالیا کمی قوی‌تر باشد، چون به هر حال هر دو تیم از تیم‌های خوب بسکتبال سه نفره هستند. البته تیم‌هایی که در این مسابقات شرکت کرده‌اند جزو 20 تیم برتر هستند و مطمئنا تیم ضعیفی در این مسابقات حضور ندارد.

انتهای پیام/

منبع

بیک‌لیک‌لی: شکست مقابل تایلند به دلیل کم‌تجربگی ما بود/ ژاپن ذهنیت‌مان را عوض کرد
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا