زندگی

داورزنی: والیبال زنان نیاز به پوست اندازی دارد

داورزنی: والیبال زنان نیاز به پوست اندازی دارد

تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون والیبال، گفت: نگاه ما این است در رده بزرگسالان بانوان پوست اندازی صورت بگیرد. بازیکنانی داریم که به دفعات به مسابقات اعزام شدند و باید این فرصت را به جوانان داد و ترکیبی از با تجربه‌ها و جوانان را در اردو داشته باشیم.

داورزنی: والیبال زنان نیاز به پوست اندازی دارد

به گزارش ایرنا؛ محمدرضا داورزنی درباره انتخاب «فریبا صادقی» به‌عنوان سرمربی تیم والیبال زنان بزرگسال و انتقادهای مطرح شده در این‌باره، گفت: فرآیند تصمیم گیری در این باره را به نایب رییس زنان واگذار کردیم و مربیان مختلف برنامه‌های خود را ارائه کردند که در نهایت صادقی را به عنوان فردی که تیم را  هدایت کند و به مسابقات قهرمانی آسیا در شهریور ماه اعزام کند، برگزیدیم.  

وی ادامه داد: از طرفی تیم والیبال زنان رده جوانان هم باید خود را برای سال آینده آماده کند و  فرصتی برای نوجوانان و جوانان وجود دارد که  محمدیان و همرانش در این باره در حال بررسی هستند و تا چند روز آینده کادر فنی انتخاب می‌شود. تلاش داریم در ترکیبی که در رده‌های مختلف انتخاب می‌کنیم از مربیان مختلف کشور و مشاوران استفاده کنیم و این حضور مربی خارجی را منتفی نکرده است. شرایط کرونا و کشور به گونه‌ای است که اینها را در اولویت بعدی خود انجام خواهیم داد.

رییس فدراسیون والیبال اضافه کرد: امسال تیم بزرگسالان مردان ما مسابقات المپیک را در پیش دارند که این بدان معنا نیست که زنان در اولویت ما نیستند. دنبال مربی خوب برای بانوان هستیم از طرفی در همه جای دنیا سرمربی زنان، از مربیان مردان هستند و یافتن یک مربی با شرایط مدنظر ما سخت است. یکی از برنامه‌های فدراسیون این است که این اتفاق رقم بخورد ولی نباید فرصت‌ها را برای بانوان از دست داد. اردویی که برای بانوان در نظر گرفتیم اردویی است که بتواند آنها را برای رفتن به مسابقات قهرمانی آسیا آماده کند.

داورزنی اظهار داشت: نگاه فدراسیون بر این است که در رده بزرگسالان بانوان یک پوست اندازی صورت بگیرد. بازیکنانی داریم که به دفعات به مسابقات اعزام شدند و باید این فرصت را به جوانان داد و ترکیبی از با تجربه‌ها و جوانان را در اردو داشته باشیم اما وجه غالب از جوانان باشند. اگر قرار است با باتجربه‌ها مثلا هفتم و با جوانان هشتم شویم، ترجیح می‌دهیم با جوانان برویم و شرایطی را دنبال کنیم که یک سرمایه‌گذاری برای آینده والیبال بانوان باشد.

وی درباره اظهارات آلکنو، سرمربی تیم ملی والیبال و اینکه گفته هر کسی قولی بدهد شارلاتان است توضیح داد: از همان ابتدا آرمان داشتن جزو برنامه‌های فدراسیون بوده است. آرمان داشتن یعنی اینکه وقتی برای تیم ملی هدف‌گذاری می‌کنید به رفتن در جمع چهار تیم فکر کنید و بعد به سکو نگاه داشته باشید. فدراسیون با همین انگیزه تلاش می‌کند. اما اینکه ما بگوییم صددرصد در المپیک روی سکو هستیم درست نیست. هدف این است بازیکنان، فدراسیون و سرمربی تلاش خود را انجام دهند که جزو چهار تیم پایانی بروند و در نهایت این شانس را برای کسب سکو داشته باشد.

رییس فدراسیون ادامه می دهد: تیم‌هایی که در المپیک شرکت می‌کنند همگی بهترین‌های دنیا هستند و تلاش می‌کنند که بهترین نتیجه را بگیرند اما تیمی که باهوش‌تر و با برنامه‌تر باشد و نقاط ضعف خود را برطرف کند، بهتر نتیجه می‌گیرد. ما می‌توانسیم از ابتدا بگوییم به المپیک راه یافتیم  و کسی انتظار دیگری از ما نداشته باشد اما ما از خودمان انتظار داریم و با آرمان‌های‌مان زندگی می‌کنیم. همه ما آرزو می‌کنیم که نتیجه بهتری داشته باشیم. حرف آلکنو صحیح است و سرمربی در هیچ کجای دنیا هیچ چیزی را تضمین نمی‌کند بلکه تلاش می‌کند بهترین نتیجه را بگیرد. ما هم تلاش می‌کنیم بهترین نتیجه را کسب کنیم.

داورزنی می گوید: به آلکنو گفتیم از شما برای لیگ ملت‌ها نتیجه نمی‌خواهیم. بعضی کشورها مثل صربستان چون المپیکی نیستند در لیگ ملت‌ها دنبال نتیجه هستند ولی ما در این مسابقات دنبال آن هستیم از این ۱۵ مسابقه رسمی در دور مقدماتی و ۱۷ تا ۱۸ بازی در صورت صعود، برای آماده‌سازی برای المپیک استفاده کنیم.

داورزنی در پاسخ به این سوال که آیا به همین دلیل بازی دوستانه برای تیم ملی تدارک دیده نشده است، گفت: بازی دوستانه در شرایط کرونا به لحاظ قرنطینه شدن ما را دچار مشکل می‌کند. کشورهایی که در اروپا و کنار هم هستند شرایط متفاوتی دارند ما اگر به کشوری برویم یا کشوری را دعوت کنیم این نگرانی وجود دارد که شرایط کرونا باعث شود چند بازیکن را از دست بدهیم. شرایط لیگ ملت‌ها ما را به آمادگی خوبی می‌رساند و فشار هم روی بچه‌ها نیست و آلکنو می‌تواند به جوانانی که میدان ندیدند، فرصت بدهد.

وی افزود: اگر برای لیگ ملت‌ها فشار کسب نتیجه روی تیم باشد سرمربی ناچار است فقط از با تجربه‌ها استفاده کند و این هم به بازیکنان فشار می‌آورد و احتمال مصدومیت را بالا می‌برد و هم اینکه جوانانی که آماده رشد بیشتر هستند فرصت بازی ندارند. به همین دلیل استرس کسب نتیجه را از روی تیم برداشتیم. البته این بدان معنا نیست که تیم ما می‌رود تا برای رقبا زنگ تفریح باشد بلکه تلاش می‌کنیم در هر بازی برای المپیک آماده‌تر شویم و در توکیو نیز تمام هدفمان کسب بهترین نتیجه است. تیم ما باید در المپیک از همه فرصت‌های خود استفاده و باهوش‌تر بازی کند و کم خطا باشد. حضور آلکنو نیز قسمتی از ضعف تیم ما را پوشش داده و شرایط خوبی داریم.

رییس فدراسیون درباره خط خوردن اکبری از کادرفنی تیم ملی گفت: به دلیل  محدودیت‌هایی که داشتیم ناگزیر به انتخاب بودیم. در گذشته ۱۴ بازیکن با ۱۰ تا ۱۱  همراه به المپیک می‌رفتند اکنون شرایط متفاوت است و آلکنو تنها می‌توانست یک همراه داشته باشد و وی ترجیح داد از  رضا تندروان استفاده کند. این محدودیت به معنای خط خوردن اکبری نبوده است. وی از مربیان خوب است.

منبع

داورزنی: والیبال زنان نیاز به پوست اندازی دارد
www.irna.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا