زندگی

دختر علی لاریجانی در آمریکا چه می کند؟ + عکس

دختر علی لاریجانی در آمریکا چه می کند؟ + عکس

حسین مطهری از نزدیکان علی لاریجانی از حضور دختر لاریجانی در آمریکا پرده برداشت.

دختر علی لاریجانی در آمریکا چه می کند؟ + عکس

حسین مطهری از نزدیکان علی لاریجانی از حضور دختر لاریجانی در آمریکا پرده برداشت. حسین مطهری نوشت:  دختر عمه بنده خانم دکتر فاطمه لاریجانی فارغ‌التحصیل پزشکی دانشگاه تهران برای دوره‌ی تخصص همراه با همسرش به آمریکا رفته؛ و نه تابعیت دارد نه اقامت.

2615236_332

علی لاریجانی از خرداد ۱۳۸۷ تا خرداد ۱۳۹۹ پنجمین رئیس مجلس شورای اسلامی بود  وی در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۹ به سمت مشاور مقام رهبری و عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد.

وی، دوران دبستان را در مدرسه ادیب و دوره متوسطه را در دبیرستان صدر قم سپری کرد و لیسانس خود را از دانشگاه صنعتی شریف، در رشته ریاضی و علوم کامپیوتر با رتبه اول اخذ نمود. سپس در رشته فلسفه دانشگاه تهران ادامه تحصیل داد و دکتری خود را در رشته فلسفه دریافت کرد و در حال حاضر عضو هیات علمی دانشگاه تهران است.

 لاریجانی از شاگردان استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری (ره) و نیز داماد ایشان می‌باشد. وی در روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی، بدلیل حساسیت سازمان صدا و سیما، با رایزنی استاد شهید مطهری به آن سازمان وارد شد و یک دوره از فعالیت را در آن سازمان آغاز کرد.

در دوران دفاع مقدس و از سال ۱۳۶۱ به سپاه پاسداران پیوست و در سمت معاونت سپاه و جانشین ستاد کل سپاه پاسداران تا سال ۷۱ خدمت کرد.

وی مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را  از ۲۰ مرداد ۱۳۷۱ تا ۲۶ بهمن ۱۳۷۲ برعهده داشت و از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۸۳ رئیس سازمان صدا و سیما بود.

وی در دوره‌های هشتم، نهم و دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه قم به مجلس راه یافت و به مدت ۱۲ سال رئیس مجلس بود.  

وی در تاریخ ۸ خرداد ۱۳۹۹ به سمت مشاور مقام رهبری و عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام منصوب شد.

منبع

دختر علی لاریجانی در آمریکا چه می کند؟ + عکس
www.shomanews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا