زندگی

روستاها باید محور توسعه و مراکز مولد در کشور باشند

روستاها باید محور توسعه و مراکز مولد در کشور باشند

استاندار قزوین گفت: اگر روستاها محور توسعه و به عنوان مولد مورد توجه قرار گیرند ضمن دوری از حاشیه نشینی به اشتغال و توسعه کشور هم کمک می شود.

روستاها باید محور توسعه و مراکز مولد در کشور باشند

به گزارش خبرگزاری برنا از قزوین؛ حجت الاسلام حسین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روز پنجشنبه با استاندار قزوین دیدار و گفتگو کرد.

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین در این دیدار گفت: از تلاش مجموعه بنیاد مسکن در حل مشکلات محرومان بویژه تامین سرپناه تشکر می کنیم.

وی افزود: در مسیر حرکت خود خطاهای بزرگی انجام دادیم که امروز تهدیدات زیادی را متوجه ما کرده است.

استاندار تصریح کرد: بی توجهی به روستاها در فرایند توسعه موحب شد اقتصادی که در روستا تعریف شده بود دچار تهدید شود و جمعیت روستایی به شهرها گسیل شده و حاشیه نشینی شکل بگیرد و امروز آسیب های ان را احساس می کنیم.

dbp2_a7b12386d1c7c67c417631d71cce687d

وی افزود: اگر چرخه توجه به روستا بیشتر می شد و محور توسعه را در روستاها می دیدیم امروز از یک جامعه مصرف کننده به مولد تبدیل شده بودیم و به واردات وابسته نمی شدیم.

استاندار قزوین گفت: ساختن خرابی ها سخت تر از اقدام برای ساخت اولیه است به طوری که در گذشته روستاهای ما مولد بود و یک زن و جوان روستایی هرگز بیکار نبودند و با دامداری و صنایع دستی و کشاورزی خود را اداره می کردند  و به توسعه کشور کمک می کرد اما با مهاجرت ها شاهد بروز مشکلات فراوانی شدیم که بخشی ناشی از جنگ و بخشی ناشی از رویکرد اشتباه بود.

جمالی پور افزود: در بیست سال گذشته با محور شدن بنیاد در محرومیت زدایی شاهد رویکرد خوبی به روستا بودیم و امروز این حرکت شتاب گرفته و روستا  محور توسعه شده و اقدامات خوب بنیاد مسکن موجب شده شرایط زندگی در روستاها بهبود یافته و شاهد مهاجرت معکوس در روستاها هستیم.

وی بیان کرد: اگر سایر دستگاهها در کنار فعالیت بنیاد به ماموریت خود درست عمل کنند تا اگر  روستاییان به محل خود بازگشتند دچار چالش و مشکل نشوند می توان به بهبود امور امیدوار بود.

جمالی پور یادآور شد:خدمات بنیاد در سالهای اخیر بسیار با ارزش بوده و توانسته محیط زندگی خوبی را برای روستاییان ایجاد کند که جای تقدیر دارد.

وی افزود: ما گاهی با رویکرد سیاسی اقداماتی انجام دادیم که مردم به ما بی اعتماد و بدبین شدند در حالی که باید خدمات انجام شده بخوبی گفته می شد تا مردم بدانند در این شرایط سخت چه کارهایی برای کشور انجام شده است. 

وی گفت: باید اخلاق را رعایت کنیم و به جای این که همدیگر را متهم به جاسوسی کنیم و هر مسئول پس از مدتی به عنوان عامل بیگانه معرفی شود به توصیه های دینی عمل کنیم و از تهمت زدن دوری کنیم.

منبع

روستاها باید محور توسعه و مراکز مولد در کشور باشند
www.borna.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا