زندگی

شیخ قاووق: امروز مقاومت قدرتمندتر از هرزمانی است/ با هر پیروزی بر دشمن اشغالگر روح شهید سلیمانی را شاد می‌کنیم

شیخ قاووق: امروز مقاومت قدرتمندتر از هرزمانی است/ با هر پیروزی بر دشمن اشغالگر روح شهید سلیمانی را شاد می‌کنیم

عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان در سالروز عید مقاومت اعلام کرد که مقاومت امروز قدرتمندتر از هرزمانی بوده و ما با هر پیروزی روح شهید سلیمانی را شاد می‌کنیم.

شیخ قاووق: امروز مقاومت قدرتمندتر از هرزمانی است/ با هر پیروزی بر دشمن اشغالگر روح شهید سلیمانی را شاد می‌کنیم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان در گفتگو با پایگاه خبری العهد به مناسبت سالروز عید مقاومت  و آزادسازی جنوب لبنان از اشغالگری رژیم صهیونیستی گفت، تقویت سیستم حمایت از لبنان  روزمره و مداوم است و مقاومت در این زمینه آرام نمی‌گیرد. محور مقاومت یکپارچه و منسجم بوده و امروز قدرتمند تر و استوارتر از هر زمانی است.  

شیخ قاووق تصریح کرد، همچنین ورود مقاومت غزه و موشک‌های آن برای دفاع از قدس دستاوردی تاریخ بود که دشمن صهیونیستی را غافلگیر کرد و آنچه که اتفاق افتاد نشان می‌دهد که آزادی فلسطین و نابودی رژیم اشغالگر یک رویا یا شعار نیست.

 وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه 21 سال پس از آزادسازی جنوب لبنان مقاومت این کشور اکنون در چه مرحله‌ای قرار دارد گفت، هر روز که می‌گذرد توانایی‌های ما از نظر کمی و کیفی افزایش می‌یابد و معادله بازدارندگی با دشمن سرسخت تر می‌شود که در راستای حفاظت از مردم و کشور و حاکمیت لبنان  است. آزادسازی جنوب لبنان در سال 2000 مردم ما را به صبح پیروزی رساند و مقاومت را تبدیل به سمبل پیروزی در لبنان و فلسطین و سراسر امت اسلامی کرد.

عضو شورای مرکزی حزب‌الله لبنان در ادامه تاکید کرد، محور مقاومت از نظر کمی و کیفی در شرایط بسیار مناسبی قرار دارد و اهداف واحدی را بر اساس استراتژی مقابله با پروژه صهیونیستی -آمریکایی در فلسطین و منطقه، دنبال می‌کند. این محور شامل رزمندگانی است که حاضر به تسلیم شدن در برابر دشمن و از دست دادن مسائل و موجودیت و هویت ملت‌های خود نیستند  و ما امروز قوی تر از هر زمان دیگری هستیم.

وی در ادامه به نقش سردار شهید «قاسم سلیمانی» در توانمند کردن مقاومت و مقابله با پروژه‌های صهیونیستی- آمریکایی در منطقه اشاره و اعلام کرد، ما با هر پیروزی دربرابر دشمن صهیونیستی، روح حاج قاسم را شاد می‌کنیم که استراتژی مقاومت را تقویت کرد. 

 این مقام حزب الله درباره جنگ اخیر مقاومت فلسطین با دشمن صهیونیستی اظهار داشت، مقاومت در غزه همه تلاش‌ها برای تجزیه فلسطین که دشمن صهیونیستی از زمان آغاز اشغالگری خود در این سرزمین برای آن تلاش می‌کند را نابود کرد.  امروز مقاومت از غزه تا قدس و کرانه باختری تا اراضی اشغالی 1948 کشیده شده تا بگوید که ملت فلسطین متحد بوده و یک هدف دارند که آزادی سرزمینشان است.

وی همچنین تاکید کرد، حزب‌الله در حمایت از فلسطین همیشه در صف اول ایستاده و هنوز هم حضور دارد و تغییری در تبادلات آن ایجاد نشده است و این مایه افتخار و عزت ماست.  مسئله فلسطین و تلاش برای آزادسازی این سرزمین در محور پروژه مقاومت و اهداف آن قرار دارد و حزب‌الله در کمک‌رسانی به مقاومت فلسطین همواره پیشقدم بوده است . مقاومت در لبنان و مقاومت در فلسطین در یک سنگر واحد در برابر یک دشمن هستند.

 شیخ  قاووق در ادامه به نقش شهید «عماد مغنیه» فرمانده شاخه نظامی حزب‌الله در آزادسازی جنوب لبنان از شر اشغالگری رژیم صهیونیستی و نیز نحوه مدیریت جنگ توسط سید «حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان پرداخته و گفت، سید نصرالله لحظه‌به‌لحظه حوادث را دنبال می‌کرد و با همه گروه‌های مقاومت در ارتباط بود.

انتهای پیام/

منبع

شیخ قاووق: امروز مقاومت قدرتمندتر از هرزمانی است/ با هر پیروزی بر دشمن اشغالگر روح شهید سلیمانی را شاد می‌کنیم
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا