زندگی

عذرخواهی جان سینا از چینی‌ها/ فیلم بعدی در چین فیلمبرداری می‌شود

عذرخواهی جان سینا از چینی‌ها/ فیلم بعدی در چین فیلمبرداری می‌شود

بازیگر فیلم «سریع و خشمگین» با عذرخواهی از چینی‌ها، گفت چین را دوست دارد و برای کشور خواندن تایوان پوزش خواست.

عذرخواهی جان سینا از چینی‌ها/ فیلم بعدی در چین فیلمبرداری می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی‌ان‌ان، جان سینا بازیگر «F۹» پس از آنکه تایوان را یک کشور خواند و در شبکه‌های اجتماعی با مخالفت چینی‌ها روبه رو شد. گفت: چین و مردم چین را دوست دارم و حتی برایشان احترام بیشتری هم قایل هستم.

جان سینا که در فیلم نهم از مجموعه «سریع و خشمگین» در نقش برادر شخصیت دام با بازی وین دیزل ظاهر شده، در گفتگویی با شبکه تایوانی TVBS برای معرفی این فیلم گفته بود تایوان نخستین کشوری است که می‌تواند این فیلم را تماشا کند.

این جمله سینا با اعتراض بسیاری از چینی‌هایی روبه‌رو شد که معتقدند تایوان منطقه‌ای جدایی‌طلب است. این جزیره دارای دولتی خودمختار است ولی چین مدعی است که این جزیره نیز از مناطق تحت قلمرو آن است. این ۲ کشور از ۷۰ سال پیش و پس از پایان جنگ جهانی از هم جدا شده‌اند.

به همین دلیل سینا دیروز با حضور در «ویبو» که شبکه اجتماعی چینی زبان و برای مردم چین است حاضر شد و به زبان ماندارین گفت: به خاطر اشتباهی که مرتکب شدم عذر می‌خواهم. حالا باید بگویم، بسیار بسیار بسیار بسیار مهم است که بگویم من چین و مردم چین را دوست دارم و حتی احترام بیشتری برای آن‌ها قائلم.

وی چیزی درباره تایوان بیان نکرده و تنها گفته است اشتباه‌هایی در برخی از مصاحبه‌های خود کرده است.

با توجه به اقبال وسیع از فیلم جدید «سریع و خشمگین» در چین که در اولین آخر هفته خود فروشی ۱۳۶ میلیون دلاری را رقم زد و بزرگ‌ترین افتتاحیه فیلمی هالیوودی را در دوران پاندمی ثبت کرد، روشن است که عوامل فیلم نگران از دست رفتن این بازار پرسود هستند.

سینا طرفداران زیادی در چین دارد و بیش از ۶۰۰ هزار فالوئر در وایبو وی را دنبال می‌کنند. او سال‌ها آموزش زبان چینی دیده و اغلب در پست‌هایش به همین زبان برای معرفی فیلم‌هایش صحبت می‌کند.

دیگر بازیگران فیلم «سریع و خشمگین» هم برای معرفی فیلم سعی کرده بودند حرف‌های خوشایندی بزنند از جمله وین دیزل که گفته بود بخشی از فیلم نهایی را در چین فیلمبرداری می‌کنند.

در پاسخ به ویدیوی جدید سینا بیش از ۷۰۰۰ نفر واکنش نشان داده‌اند و در حالی که برخی وی را بخشیده‌اند اما برخی دیگر خواستار واکنش روشن‌تر نسبت به تایوان شده‌اند.

منبع

عذرخواهی جان سینا از چینی‌ها/ فیلم بعدی در چین فیلمبرداری می‌شود
www.mehrnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا