زندگی

مزایا و معایب پلکسر بینی + مراقبت های پس از انجام آن

مزایا و معایب پلکسر بینی + مراقبت های پس از انجام آن

پلکسر بینی یکی از روش های کاربردی است که برای زیبایی بینی استفاده می شود و دارای مزایا و معایبی می باشد. از این روش برای بعضی از افراد نمی توان استفاده

مزایا و معایب پلکسر بینی + مراقبت های پس از انجام آن

پلکسر بینی یکی از روش های کاربردی است که برای زیبایی بینی استفاده می شود و دارای مزایا و معایبی می باشد. از این روش برای بعضی از افراد نمی توان استفاده کرد. پس از انجام این روش نیاز به مراقبت های خاصی است که در ادامه توضیح می دهیم.

پلکسر یکی از بهترین روش های جراحی است که بدون خونریزی و ایجاد شکاف انجام می گیرد که در ادامه در مورد آن توضیح می دهیم.

دستگاه پلکسر نخستین دستگاه استاندارد میکرو پلاسما است که انرژی ان کنترل شده و توسط شرکت GMV ایتالیا به صورت رسمی ثبت شده است و یکی از ابتدایی ترین ابزارهای جراحی به حساب می آید. در جراحی هایی که با این دستگاه ایجاد می شود هیچ نوع خونریزی و بیهوشی وجود ندارد. این دستگاه می تواند بدون اینکه از خود آثاری مانند لک و اسکار به جا بگذارد مشکلات پوستی و زیبایی را رفع کند.

پلکسر بینی ایمنی بالایی دارد و از طریق تصعید پوست و ایجاد پلاسما باعث سفت شدن پوست و جوان سازی آن می شود بدون این که ناحیه ای از بدن دچار آسیب شود و یا حرارتی به بافت های دیگر منتقل شود. حالا در بسیاری از کلینیک های جهان از این نوع دستگاه به عنوان درمان ضایعات پوستی و بهبود زیبایی استفاده می شود.

برای هر نوع پلکسری نیاز به مشاوره حضوری است و پزشک با توجه به انتظاراتی که فرد دارد و مشاهداتی که خودش دارد یک سری توضیحات واقع بینانه ارائه می دهد و در آخر هم زمان انجام پلکسر بینی را تعیین می کند.

در موقع درمان با پلکسر در ابتدا با بی حسی هایی مانند پماد لیدوکائین محل تغییر با پلکسر را بی حس می کنند و پزشک با استفاده از هندپیش و به کار بردن پلاسما بدون اینکه به محیطی آسیب برساند، تغییرات لازم را در بینی ایجاد می کند.

در واقع این کار یک عمل جراحی بدون ایجاد خراش و زخم است. در حالت کلی این درمان با توجه به نوع ترمیم و درمان حدود 20 تا 40 دقیقه به طول می انجامد. ممکن است در این نوع درمان در تواحی ترمیم و درمان کراست تشکیل شود ولی جای نگرانی نیست و این لکه ها پس از یک هفته از بین می رود. برای گرفتن نتیجه مطلوب بهتر است مراقبت های پس از این کار را جدی بگیرید و برای جلسات ترمیم که حدود 1 تا 3 جلسه است، به موضع حاضر شوید.

مزایا و معایب پلکسر بینی

باید بدانید که پس از پلکسر بینی یک سری مراقبت هایی باید انجام دهید که در ادامه آنها را بررسی می کنیم:

نکته : در نظر داشته باشید که این روش از درمان مانند عمل های تهاجمی اثر گذار می باشد زیرا پوست در این درمان برداشته می شود. البته باید بدانید که پوست، ژنتیک، نور آفتاب و سبک زندگی تاثیرات بسیاری دارد و در دائمی و غیر دائمی بودن پلکسر بینی اثر گذار است و نمی توان گفت ماندگاری پلکسر دائمی است ولی به طور کلی ماندگاری پلکسر بین ۲ تا سه سال می باشد.

بخوانید: نحوه کوچک نشان دادن بینی با آرایش مناسب و آموزش آرایش بینی بزرگ

باید بدانید که پلکسر صورت و گردن چندان زیاد نیست ولی می تواند عوارضی داشته باشد که عبارت اند از :

نکته در نظر داشته باشید که بعد از پلکسر نباید محل درمان را مالش دهید و زخم های آن را دست کاری کنید. برای رفع نقاط سیاه هم می توانید کمی صبر به خرج دهید تا این سیاهی ها خود به خود از بین بروند.

همانطور که می دانید این روش از مزایا و خوبی هایی نیز برخوردار است که عبارت اند از :

پلاسمایی که در پلکسر به کار رفته است در حقیقت گازی می باشد که حاوی یون ها و الکترون های به شدت فرار و خنثی است که به طور آزادانه حرکت می کنند به گاز هایی که در این حالت باشند یونیزه می گویند. الکترون های پلاسما از اتم ها شکاف می گیرد و همین امر می تواند یک قوس فعال ایجاد کند و چون بین هند پیس دستگاه و پوست انسان تفاوت الکترو مغناطیسی وجود دارد این تفاوت سبب ساختار شکنی و تصعید بافت می شود  و درمان صورت می گیرد.

در حال حاضر سه نوع دستگاه با سه قدرت متفاوت در جهان جهت درمان وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

این دستگاه دارای توان پایین می باشد و جهت درمان بیماری هایی مانند اسکار، اکنه، استریا و برطرف کردن سیاهی اطراف چشم و جای تاتو استفاده می شود.

رنگ این دستگاه سبز می باشد و جهت درمان هایی مانند لیفت صورت، درمان اکنه و برطرف کردن کلوئید های کوچک استفاده می شود.

قدرت این دستگاه بسیار زیاد می باشد و می توانیم از آن در جهت درمان کلوئید ها و گوشت های وسیع و فیبرما گسترده از آن استفاده کنیم.

بخوانید: سوهان کشیدن بینی + مهمترین نکاتی که در مورد این روش جراحی بینی

این دستگاه ویژگی های منحصر به فردی دارد که در ادامه به طور خلاصه آن ها را بیان می کنیم.

پلکسر برای درمان های مختلفی به کار می رود که در ادامه به چند مورد آن اشاره می کنیم.

در نظر داشته باشید که استفاده از دستگاه پلکسر با هر سه نوع قدرت برای برخی افراد ممنوع است که عبارت اند از :

نکته : در نظر داشته باشید که این روش یکی از روش های درمانی است اما بیش تر برای از بین بردن چین و چروک ها استفاده می شود و در موارد دیگر اثر آنچنانی ندارد و در برخی موارد مانند بوتاکس و میکرونیدلینگ دارای جنبه تکمیلی است.

مطلب قبلی

مراقبت از مو در تابستان و باید و نبایدهایی که باید رعایت کنید

مطلب بعدی

اشعار عاشقانه | شعر عاشقانه بلند و کوتاه | زیباترین شعرهای عاشقانه از شاعران و بزرگان

منبع

مزایا و معایب پلکسر بینی + مراقبت های پس از انجام آن
www.topnaz.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا