زندگی

نشست خبری فیلم سیارک برگزار شد/کاظمی: وقتی فیلمنامه را خواندم با سر آمدم

نشست خبری فیلم سیارک برگزار شد/کاظمی: وقتی فیلمنامه را خواندم با سر آمدم

نشست خبری فیلم سیارک ساخته مهدی حسین‌وند در سینما چارسو برگزار شد.

نشست خبری فیلم سیارک برگزار شد/کاظمی: وقتی فیلمنامه را خواندم با سر آمدم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، نشست خبری فیلم سیارک با حضور عوامل فیلم در محل کنفرانس‌های خبری جشنواره برگزار شد.

«سیارک»، فیلمی به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی مهدی حسینی‌وند است. در خلاصه داستان این فیلم آمده است:‌ «ابراهیم 12 سال دارد. او با مادر و پنج برادر و خواهرِ قد و نیم قدَش در دو اتاق کوچکِ تو در تو، در منطقه‌ای کویری و دور از روستا زندگی می‌کند. مادرِ ابراهیم دلش روشن است که روزی پسرِ بزرگ و شوهرش که دو سال پیش برای کار رفته‌اند و هرگز برنگشته‌اند، برمی‌گردند و بار سنگینِ زندگی از روی دوشِ ابراهیم برداشته می‌شود…»

در ابتدای این نشست آریا عظیمی‌نژاد آهنگساز فیلم درباره ایجاد حس و ارتباط میان خود و فضای فیلم برای تولید و خلق موسیقی بیان کرد: ارتباط‌گیری میان فضای فیلم و موسیقی کار خصوصاً به علت شرایط ویژه بومی و محلی آن کار بسیار سختی بود. موسیقی فیلم را تولید کردیم اما بعد از چندبار تماشای فیلم تلاش کردیم تا موسیقی فیلم را با حس و حال و هوای فیلم تطبیق دهیم و به نتیجه مطلوب رسیدیم.

در ادامه هادی کاظمی بازیگر فیلم سیارک درباره حضور خود در این فیلم گفت: تجربه بازی در کنار بازیگران کوچک فیلم کمی سخت بود اما با کمک آقای حسین‌وند کارگردان فیلم امکان‌پذیر شد.

حسین‌وند کارگردان فیلم درباره انتخاب نقش‌های فیلم بیان کرد: تجربیات خوبی را در حین بازی گرفتن بچه‌ها کسب کردیم که باعث شد به نتیجه مطلوب برسیم و کار به خوبی پیش رفت. بچه‌ها نابزیگر بودند اما با همدلی و روحیاتی که ایجاد شد توانستیم رابطه خوبی میان بازیگران اصلی و بچه‌ها در فیلم ایجاد کنیم.

وی در ادمه یبان کرد: حضور بازیگران باتجربه و قوی مانند نسیمی در میان بازیگران بومی و محلی بود. از سویی سختی‌های بازی در شرایطی که نمی شناختیم بسیار سخت بود. خرید کردن و وفق دادن خودمان با شرایط کاری نبود که بتوان به راحتی انجام داد.

این کارگردان در ادامه در واکنش به سؤالی مبنی بر اینکه قصه فیلم سرآغاز و سرانجام درستی ندارد، گفت: همیشه تلاش کردم اگر سوژه و قصه‌ای را دوست داشتم بتوانم آن را بسازم و تولید کنم. دوست داشتم تا زندگی ابراهیم نقش مهم فیلم را ما هم تجربه کنیم.

او همینطور درباره نقش آریا عظیمی‌نژاد در ساخت موسیقی فیلم بیان کرد: عظیمی‌نژاد فرصت کمی داشت تا موسیقی فیلم را بسازد و امکان اینکه بتوانیم درباره تولید موسیقی فیلم خیلی صحبت کنیم نبود اما با این وجود موسیقی بسیار متناسب بود و از او متشکرم.

هادی کاظمی نیز با بچه‌ها بسیار همانگ بود و بچه‌ها خیلی او را دوست داشتند و همین نکته باعث شد میان بچه‌ها و او رابطه خوبی شکل بگیرد.

 هادی کاظمی نیز در تکمیل صحبت‌های کارگردان گفت: این نکته را باید بگویم که قصه فیلم به نظرم منسجم بود و این مطلب که فیلم بی‌ سروته بود صحیح نیست.

اما واقعیت این است که زمانی که بازیگر بزرگسالی در این کار حضور پیدا کند باید خودش را با شرایط درون فیلم وفق دهد. من زمانی که فیلمنامه را خواندم با سر به این کار رفتم و الان که فیلم را دیدم خیلی دلتنگ بچه‌ها شدم و واقعاً علاقه‌مندتر به کار با بچه‌ها شدم. در واقع چیزی که حس می‌کنم این است که واقعاً همه افراد همان‌هایی بودیم که دیدیم. ما وارد زندگی بچه‌های محلی شدیم و در کل کار بسیار لذت بخش بود.

انتهای پیام/

منبع

نشست خبری فیلم سیارک برگزار شد/کاظمی: وقتی فیلمنامه را خواندم با سر آمدم
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا