زندگی

نشست هم اندیشی فعالان صنعت گردشگری قم برگزار شد

نشست هم اندیشی فعالان صنعت گردشگری قم برگزار شد

در نشست هم اندیشی به میزبانی مجموعه مقابر گنبد سبز بسترهای توسعه و رونق گردشگری قم بررسی شد.

نشست هم اندیشی فعالان صنعت گردشگری قم برگزار شد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازقم،  نشست هم‌اندیشی فعالان صنعت گردشگری با حضور مدیران و راهنمایان گردشگری، مسئولان آژانس های مسافرتی، هتل ها، مراکز اقامتی و بین راهی، انجمن هنرهای تجسمی به همراه جمعی از دانشجویان و هنرمندان برای بررسی بسترهای توسعه و رونق گردشگری قم در مجموعه تاریخی مقابر گنبد سبز برگزار شد.

در این نشست فعالان و علاقه مندان صنعت گردشگری ضمن قدردانی از تلاش های سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم در توجه به مباحث مربوط به گردشگری و ایجاد زیرساخت های جذب گردشگر، پیشنهاد و ایده های خود را نسبت به ارائه خدمات مطلوب تر به گردشگران و شهروندان ارائه و گزارشی از طرح و اقدامات انجام شده برای رونق صنعت گردشگری در شهر مقدس قم بیان نمودند.

 در این دورهمی و با تبادل نظر و همفکری مسئولان، هنرمندان و علاقه مندان عرصه گردشگری، تهیه طرح جامع خدمات گردشگری فرهنگی و هنری برای مجموعه تاریخی مقابر سبز به همراه استفاده از ظرفیت هنرمندان، راهنمایان گردشگری، سمن ها و انجمن های گردشگری جهت ارائه خدمات مطلوب تر به شهروندان و گردشگران مورد تاکید و توافق قرار گرفت.

همچنین در این نشست  براستفاده از تجربه شهرها و کشورهای موفق در عرصه جذب گردشگر، برنامه ریزی جهت اجرای برنامه های هنری، استفاده عملیاتی از ظرفیت دانشجویان رشته گردشگری و معماری و برنامه ریزی برای احداث کتابخانه تخصصی و برگزاری مستمر جلسات قم شناسی برای بهبود وضعیت گردشگری و افزایش ماندگاری مسافران در شهر مقدس قم تاکید شد.

گفتنی است مجموعه مقابر گنبد سبز قم مدفن امرای خاندان صفی و فروانروایان مستقل قم در قرن هشتم هجری است که با گچ بری های زیبا و متنوع در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/ش

منبع

نشست هم اندیشی فعالان صنعت گردشگری قم برگزار شد
www.yjc.news

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا