زندگی

پاراتکواندو و کسب سهمیه پارالمپیک در قاره آسیا

پاراتکواندو و کسب سهمیه پارالمپیک در قاره آسیا

فاطمه دودانگه پاراتکواندوکار کشورمان با واگذاری نتیجه در فینال مسابقات کسب سهمیه المپیک، از رسیدن به پارالمپیک توکیو بازماند.

پاراتکواندو و کسب سهمیه پارالمپیک در قاره آسیا

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، مسابقات کسب سهمیه پارالمپیک در قاره آسیا با حضور 26 پاراتکواندوکار از 12 کشور امروز (یکشنبه – 2 خردادماه) به میزبانی “امان” اردن و در سالن کمپینسکی برگزار شد.

فاطمه دودانگه در وزن 49- کیلوگرم (K44) و رایحه شهاب در وزن 58+ کیلوگرم (K44) دو نماینده کشورمان بودند که برای کسب سهمیه پارالمپیک در این رقابت‌ها شرکت کردند.

فاطمه دودانگه در وزن 49- کیلوگرم و کلاس 44 با واگذاری نتیجه در فینال این رقابت‌ها، از کسب سهمیه بازماند. دودانگه در گام نخست نماینده افغانستان را 24 بر 3 شکست داد و راهی مرحله بعد شد اما در فینال برابر نماینده ازبکستان نتیجه را 11 بر 5 واگذار کرد و سهمیه را از دست داد.

رایحه شهاب دیگر نماینده پاراتکواندو ایران در وزن 58+ کیلوگرم (K44) بود که با غیبت دو تکواندوکار دیگر در وزن و کلاس او، رایحه سهمیه پارالمپیک توکیو را کسب کرد.

تکواندوکارانی که موفق به کسب مدال طلا شوند می‌توانند جواز حضور در بازی‌های پارالمپیک توکیو را بدست آورند.

هدایت این نفرات برعهده عاطفه کشاورز به عنوان سرمربی و الهه مهربانی به عنوان مربی است.

رقابت‌های پاراتکواندو برای نخستین بار است که در بازی‌های پارالمپیک توکیو برگزار می‌شود؛ ایران پیش از این در بخش مردان موفق به کسب دو سهمیه توسط مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی از طریق رنکینگ سیستم شده بود و در بخش زنان نیز با حضور در این رقابت‌ها موفق شد یک سهمیه زنان را بدست آورد.

انتهای پیام/

منبع

پاراتکواندو و کسب سهمیه پارالمپیک در قاره آسیا
www.tasnimnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا