زندگی

کاندیداها در مناظره‌ها اخلاق را رعایت کنند

کاندیداها در مناظره‌ها اخلاق را رعایت کنند

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی به خصوص در مناظره‌ها خود را موظف به رعایت اخلاق بدانند، بر ضرورت حضور حداکثری مردم در انتخابات تاکید کرد.

کاندیداها در مناظره‌ها اخلاق را رعایت کنند

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید احمد رضا شاهرخی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با سفارش همگان به تقوای الهی اظهار داشت: عمل به دستورات الهی و اینکه دنیا مزرعه آخرت و محلی زودگذر برای همه ما است، باید در سرلوحه کارهای همه ما باشد.

ضرورت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی

وی با بیان اینکه پیامبر فرمود که دنیا در نظر اهل خرد، محل گذر است و در این محل گذر انسان به دنبال توشه و عمل صالح برای روزی است که فقط اعمال صالح و نیک می‌تواند رهگشا برای هر فردی باشد، است، گفت: در برپایی اولین نماز جمعه بعد از عید فطر و ماه رمضان هستیم، تقریباً سه ماه به خاطر شیوع ویروس کرونا و مرحله چهارم آن نماز جمعه تعطیل و برخی از فعالیت‌های مردم هم دچار اختلال شد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: این امر نشان دهنده این بوده که باید اصول بهداشتی را رعایت کنیم، در این سه ماه ادارات، دانشگاه علوم پزشکی، سپاه، بسیج و… با اجرای طرح شهید سلیمانی تلاش کردند تا این مرحله چهارم را پشت سر گذاشتیم و در این راستا از تشکر و قدر دانی می‌کنیم، باید همکاری کنیم تا واکسن به طور کامل و یا سطح وسیع در اختیار مردم قرار گیرد و مردم به تدریج به زندگی و وضعیت عادی خود برگردند.

موزه دفاع مقدس تکمیل شود

حجت الاسلام شاهرخی در ادامه سخنان خود با اشاره به نقش لرستان در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و… گفت: لرستان در این رابطه کارنامه درخشانی دارد، این روزها سالروز حماسه آفرینی و سلحشوری سپاه حضرت ابوالفضل (ع) به خصوص در عملیات حاج عمران است، تیپ ۵۷ سپاه حضرت ابوالفضل (ع) کلید فتح و پیروزی عملیات‌های متعددی به خصوص عملیات‌های سخت بوده است.

وی با تاکید بر اینکه باید از لشگر ۸۴ ارتش، تیپ ۱۵ امام حسن (ع) و دیگر یگان‌های رزمی که در هشت سال دفاع مقدس حماسه آفرینی کردند یاد کنیم، گفت: جوانان با غیرت لرستانی کلید فتح عملیات بزرگ حاج عمران بودند، هر کدام از شهدا، جانبازان و ایثارگران لرستانی مشعل فروزان برای هدایت و رستگاری هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: وظیفه فرهیختگان، سخنوران، فرماندهان، پیشکسوتان جهاد و ایثار است که به بازگویی جزئیات این عملیات بپردازند و رسانه‌ها به خصوص صدا و سیما باید در این رابطه بیش از گذشته در واکاوی این گونه عملیات‌ها بپردازند.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به نقش و حماسه آفرینی تیپ ۵۷ حضرت ابوالفضل (ع)، سپاه، بسیج و عشایر لرستان در عملیات بیت المقدس افزود: امیدواریم با تکمیل و افتتاح موزه دفاع مقدس لرستان، تبیین این عملیات‌ها در آن به نمایش گذاشته شود.

عجز و ناتوانی رژیم صهیونیستی

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه فلسطین روزهای سختی را سپری کرد، کشتار مظلومانه زنان و کودکان در غزه و فلسطین اشغالی برای هر انسان منصفی دردناک بوده و هست گفت: با روی کار آمدن دولت ترامپ، شدت یافتن خیانت برخی دولت‌های عربی، معامله ننگین قرن، انتقال پایتخت رژیم اشغالگر قدس به شهر قدس و همکاری‌های سفاکان نظام سلطه با این رژیم، گستاخی رژیم اشغالگر افزایش یافت تا به بیت المقدس با همراهی شهرک نشینانی که دنباله ارتش اسرائیل هستند حمله کنند و منطقه شیخ جراح را به قصد یهودی سازی مورد هجوم قرار دادند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: مجموعه این فشارها، فلسطینی‌های در نوار غزه، کرانه باختری و ساکنان قدس شریف و اردوگاه‌های بیرون از فلسطین اشغالی را به یک وحدت رساند، البته این وحدت در سایه هدایت‌های حکیمانه رهبر انقلاب، حضور مرد میدان یعنی شهید سلیمانی و یاران مقاومت بود و فلسطینی‌ها در داخل و خارج با همدیگر متحد شدند و اسرائیل از سوریه، لبنان و داخل فلسطین مورد آماج موشک‌ها و راکت‌ها قرار گرفت.

حجت الاسلام شاهرخی بیان داشت: مردم در مرزهای لبنان و اردن هجوم بردند تا وارد سرزمین فلسطین شوند و از امت اسلامی فلسطین دفاع کنند، در گذشته ضربات مردم فلسطین با پرتاب سنگ و عملیات‌های شهادت طلبانه بود، اما امروز آنچنان عرصه بر رژیم سفاک صهیونیستی تنگ شده که وزیر دفاع سابق این رژیم گفته که اسرائیل توان مقابله با فلسطین را ندارد چگونه می‌تواند ادعای مقابله با حزب الله و هماوردی با ایران را داشته باشد؟

وی گفت: این امر حمایت از عجز و ناتوانی آنها است، این همان وعده نصرت الهی و مقام معظم رهبری بر اساس آیات قرآنی است که اعلام کردند که در آینده اسرائیل از بین خواهد رفت، دولت‌ها و ملت‌های اسلامی در داخل کشور خود سپاه قدس تشکیل دهند و به تدریج عرصه را بر این رژیم دد منش تنگ کنند، همانطور مجامع بین المللی، کشورهای اسلامی و سازمان کنفرانس اسلامی می‌طلبد که به این مسئله ورود پیدا کنند و از جهت دیپلماتیک و سیاسی عرصه را بر اسرائیل تنگ کنند.

ضرورت حضور حداکثری مردم در انتخابات

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه امروز رهبر معظم انقلاب تمام قد در مقابل استکبار، نظام سلطه و زورگویان عالم ایستاده است افزود: نظام سلطه با سرکردگی آمریکا، استفاده از رسانه‌ها، ماهواره و فضای مجازی در تلاش است مشارکت حداکثری را در انتخابات پیش روی ما در ۲۸ خرداد ماه کاهش دهد، به دنبال این است که تفرقه و چند دستگی را حاکم کند.

حجت الاسلام شاهرخی تاکید کرد: در این راستا همه تلاش کنیم که این مشارکت حداکثری شکل بگیرد، مردم ما با انقلاب خود قهر نیستند، این انقلاب محصول مجاهدت همین مردم است، ممکن است مردم از مسئول یا مسئولانی ناراحت باشند اما از انقلاب خود که حاصل رنج و مقاومت خودشان است محافظت می‌کنند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی با رشادت و سلحشوری بیش از ۲۰۰ هزار شهید و هزاران آزاده و جانباز به دست آمده، همه تلاش کنیم با تبیین، گفتگوی بر اساس حکمت، منطق و استدلال به پرسش‌ها درباره لزوم مشارکت حداکثری پاسخ بدهیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه ما باید بهترین را در انتخابات ریاست جمهوری و بهترین‌ها را در شورای اسلامی شهر و روستا انتخاب کنیم، گفت: ما در ۴۰ ساله دوم انقلاب به گونه‌ای انتخاب‌های خود را رقم بزنیم که شهرمان چهره یک مرکز استان داشته باشد.

کاندیداها در مناظره‌ها اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند

حجت الاسلام شاهرخی گفت: اینکه در چند دوره کارکردها به گونه‌ای باشد که شهرداری جز بدهکار ترین سازمان‌ها باشد، در چند دوره صدها نفر نیروی انسانی بر شهرداری‌های استان اضافی تحمیل شده‌اند، مطلوب نیست، ما همه غیر مستقیم در این امر دخالت داشته‌ایم چرا که باید بهترین‌ها را انتخاب می‌کردیم تا آینده روشنی را برای استان رقم بزنیم.

وی با تاکید بر ارتقای فرهنگی و پیشرفت اقتصادی استان، گفت: انتخابات میدان مسابقه برای خدمت است، کاندیداها در تبلیغات انتخاباتی به خصوص در مناظره‌های انتخاباتی و… خود را موظف به رعایت اخلاق انتخاباتی بدانند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه انتخابات باید منجر به وحدت و امنیت ملی شود و حرکت ما را به سمت تحقق آرمان‌های اسلامی و انقلابی تقویت کند گفت: انتخابات باید اعتماد عمومی و افزایش مشارکت اجتماعی و حداکثری را در پی داشته باشد.

حجت الاسلام شاهرخی تصریح کرد: در این راستا با انتخاب فرد و افرادی با ایمان، متعهد، متدین، دارای مدیریت و کفایت لازم، عدالت خواه، ضد فساد و مفسدین، دارای عملکرد انقلابی، پیشینه انقلابی، معتقد به توانمندی‌های داخلی و بهره گیری از جوانان و… در انتخابات شرکت کنیم.

منبع

کاندیداها در مناظره‌ها اخلاق را رعایت کنند
www.mehrnews.com

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا