زندگی

کشف باند پولشویی در خراسان شمالی با ۸ متهم

کشف باند پولشویی در خراسان شمالی با ۸ متهم

ایسنا به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان شمالی، نوشت: رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در حاشیه بازدید سرزده از حوزه قضایی اسفراین از دستگیری و بازداشت ۸ نفر از عوامل اصلی مرتبط با پرونده پولشویی در شهرستان اسفراین خبر داد.

کشف باند پولشویی در خراسان شمالی با ۸ متهم

حجت‌الإسلام والمسلمین جعفری، رئیس کل دادگستری استان، در جریان بازدید سرزده از حوزه قضایی اسفراین با اشاره به گزارش مراجع اطلاعاتی و  اقدامات به موقع سربازان گمنام امام زمان(عج) به کشف  فرایند پولشویی در جریان تخریب محیط زیست و مشخصا اموال عمومی و معادن آلبلاغ در این شهرستان که به طور سازمان یافته و هماهنگ و هدایت شده توسط تعدادی از افراد منفعت طلب و سودجو انجام شده بود و شناسایی عوامل اصلی آن اشاره کرد و در ادامه نسبت به متعدیان و متعرضین به حقوق عامه شدیدا هشدار داد.

وی گفت: تاکنون ۸ نفر از عوامل اصلی مرتبط با این موضوع دستگیر شده اند و مراتب در شعبه ویژه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اسفراین تحت نظارت مستقیم دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان تحت رسیدگی های قضایی قرار دارد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی افزود: ۶ نفر از ۸ متهم یاد شده با صدور قرار بازداشت موقت و دو نفر دیگر هم  متعاقب صدور قرار وثیقه، به لحاظ عجز از تعرفه وجه الوثاق  روانه زندان شده اند.

جعفری با بیان اینکه افراد دیگری نیز در این خصوص  شناسایی شده اند و دستورهای قضایی لازم نیز در راستای دستگیری آنان صادر شده است، گفت: متأسفانه این افراد  با روش های مختلف مبادرت به استخراج ذخائر معدنی معدن آلبلاغ شهرستان اسفراین و تخریب محیط زیست می کردند و  سپس با فروش اموال عمومی سودهای هنگفتی به دست می آوردند و در ادامه ارتکاب پولشویی موجبات تضییع حقوق عامه را فراهم می کردند که خوشبختانه با رصد دقیق و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان(عج) همه این افراد و اشخاص شناسایی و با صدور دستورهای قضایی لازم عوامل اصلی در کوتاه ترین زمان ممکن دستگیر شدند.

جعفری همچنین به افرادی که خواسته و یا ناخواسته یا آگاهانه و ناآگاهانه به تحقق جریان غیرقانونی و نامشروع  پولشویی مانند این قبیل موارد  کمک می کنند هشدار داد که به هیچ وجه اجازه ندهند تا افراد سودجو با استفاده از حساب ها و کارت های اعتباری آنان علاوه بر اینکه آنان را شریک اقدامات مجرمانه خود قرار دهند؛ با پولشویی هایی از این قسم اقدامات غیرقانونی خود را توجیه کنند و باعث تضییع حقوق عامه شوند.

وی با اشاره به اینکه تراکنش های نامتعارفی که شائبه پولشویی دارند اساسا توسط دستگاه های نظارتی به دقت و با حساسیت های مضاعف رصد و پایش می شود، بیان کرد: قانون فصل الخطاب همه است و  افرادی که آن را زیر پا می گذارند دیر یا زود در چنگال قانون گرفتار خواهند شد.

۲۳۵۲۳۱

منبع

کشف باند پولشویی در خراسان شمالی با ۸ متهم
www.khabaronline.ir

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا